Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Nisan 2017

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi içiminden kısa bir zaman sonra etkisini gösterir ve vücudumuza enerji verir. Zihnimizi açıcı etkisi vardır.Türk kahvesi depresyon ve strese iyi gelir. Sağlığımız için çok faydası bulunur. Düşünülenin aksine Günde ortalama 2 fincan Türk kahvesi tüketimi sağlık açısından hiç bir risk taşımaz.

Türk kahvesi etkili bir antioksidandır, bünyenin kanser hücrelerine karşı direncini arttırır.

Türk Kahvesi baş ağrısını giderir kahve bir ağrı kesici kadar etkilidir. Ancak migren ağrıları için tam tersi bir etki yapıyor bu yüzden migreni olanlar daha az tüketmelidirler.

Türk kahvesi cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır, bilhassa sivilce ve selülit gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırır. Bunun için kahveyi içtikten sonra arta kalan kısmını selülit olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir.

Kahve enerji verir Sabah saatlerinde zihinsel ve fiziki olarak yorgun kalkma sorunları olan kişiler bir kahve ile güne başlarlarsa zinde olurlar. Sabah tüketilen bir bardak Türk kahvesi öğlen saatlerine kadar etkisini korur ve enerji verir.

Türk kahvesi solunum yolları için de faydalıdır. Bilhassa astım hastalığına faydalıdır. İçindeki antoksidanlar sayesinde astım atağının şiddetini azaltabilir. Kahve genel manada solunum yolları için faydalıdır ve de nefes açıcı özelliği bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz