Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Nisan 2017

Nektarinin Faydaları Nelerdir?

Nektarinin Faydaları Nelerdir?

Nektarin şeftaliye çok benzeyen, C vitamini olan bir meyvedir oldukça lif içerir. Nektarin tüysüz şeftali olarak da söylenir.

Nektarinin Faydaları

Nektarin A-B3-C-Potasyum-Fosfor-Kalsiyum gibi vitaminler açısından zengindir.Çok fazla lif içerdiği için özellikle diyet yapan kişilerin tüketmesi gereken bir meyvedir. İçerisinde yağ ve protein çok azdır. Nektarin sindirim sistemini düzeltir zengin bir betakaroten içerir. Kan şekerini de düzenler.

Kabızlık problemi olanlar nektarin yiyebilirsiniz. Nektarin aynı zamanda idrarı da söktürür. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri atmaya da yardımcı olur. Krampların geçmesini de sağlar. Böbrek taşlarını düşürür taş oluşumunu da engeller.

Nektarin içindeki potasyum vitamini ile kas gerginliklerini giderir.Sırt ve eklemlerde ki ağrıyı giderir, yorgunluğu giderir.  Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kemik ve kasları yapıştırıcı görevi bulunur. Nektarini tüketmek, kolajen maddesinin çoğalmasını sağlar.

Midenin hazmını hızlandırır. Bağırsaktaki kurtların dökülmesini sağlar.

Ciltteki pürüzleri giderir pürüzsüz bir cilde kavuşturur. Aynı zamanda Cildi yumuşatır, lekelerin yok olmasına yardımcı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz